PRODUCENT KRUSZYW DROGOWYCH – O FIRMIE EKOPROD

 

Nasza firma jest obecnie jednym z największych producentów kruszyw sztucznych w Polsce. Swój sukces zawdzięczamy w dużej mierze rozpoznaniu indywidualnych pogrzeb Klientów oraz konsekwencji w dążeniu do celu. Jesteśmy elastyczni – nasza oferta jest odpowiedzią na bieżące potrzeby rynku. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa historia naszej firmy oraz aktualna oferta EkoProd Sp. z o.o.
 
Działamy na rynku już od dwudziestu lat. Przez cały ten czas koncentrowaliśmy się na jakości oferowanych produktów. Nie zależy nam, by sprzedać jak najwięcej, lecz by Klienci byli zadowoleni z jakości naszych produktów i usług. Naszej działalności przyświeca hasło: komponując jakość. Motywuje nas ono do ciągłego rozwoju i jeszcze większych starań, by usatysfakcjonować naszych Klientów.

 

kruszywa naturalne  

 

Historia powstawania i najważniejsze daty w działalności EkoProd:

producent kruszyw 2012

Rok 2012 w naszej firmie to otwarcie kolejnych miejsc pozysku najwyższej jakości kruszyw sztucznych i naturalnych.
kruszywa drogowe 2011
W 2011 roku rozpoczęliśmy czynną eksploatację i sprzedaż materiałów z hałdy żużli pohutniczych w Radzionkowie. Dzięki eksploatacji hałdy pojawi się nowy teren inwestycyjny w Radzionkowie o wielkości aż 12 hektarów. Jego atutem jest dogodna lokalizacja – 1,5 km od węzła Piekary Śląskie Autostrady A1 w województwie śląskim.
 kruszywa drogowe śląskie maj 2009

Nasze przedsiębiorstwo podpisało umowę z firmą EkoGrys Sp. z o.o. (koncern ArcelorMittal Poland S.A.) na pełną obsługę hałdy Pleszów w Małopolsce. Produkujemy i sprzedajemy kruszywa, przetwarzamy odpady żelazonośne dla potrzeb AMP S.A., rozładowujemy kadzie z płynnym żużlem wielkopiecowym i stalowniczym oraz obsługujemy składowisko odpadów poprodukcyjnych w zakresie rozładunku i składowania wszystkich odpadów dostarczanych na hałdę. Współpraca zaowocowała budową nowego zakładu, o możliwościach produkcyjnych ponad 2 mln ton kruszyw rocznie. Zakład jest w stanie obsłużyć zarówno lokalny rynek budowlany, jak i realizować dostawy materiałów do kluczowych inwestycji autostradowych (A4).
producent kruszyw śląskie od 2005

Współpracujemy także z firmą EkoSAR, zajmującą się od 2006 roku rewitalizacją terenów poprzemysłowych byłej Huty Bobrek. Firma wcześnie brała udział m.in. w likwidacji stalowni Huty Kościuszko w Chorzowie oraz instalacji po likwidowanej Hucie Bobrek. Przedsiębiorstwo EkoSAR zajmuje się także produkcją kruszyw drogowych na bazie żużli hutniczych, których wyłącznym dystrybutorem jest EkoProd. Umowa o współpracy EkoSAR i EkoProd umożliwia realizacje wszelkich inwestycji związanych z obsługą i likwidacją hałd. Produkowane z nich kruszywa są budulcem dostarczanym na największe inwestycje Śląska: przykładem mogą być realizowane odcinki autostrady A1: Świerklany-Gliwice-Pyrzowice.
kruszywa hutnicze 2001
Po tym, jak zlikwidowana została część surowcowa huty Bobrek, z powodu braku dostaw żużli hutniczych do naszego zakładu z Wydziałów Wielkich Pieców oraz Stalowni, zmuszeni byliśmy zlikwidować składowiska odpadów Huty Bobrek: hałdy Orzegów A i Orzegów B. Obecnie zajmujemy się produkcją kruszyw drogowych, odzyskiem złomu oraz rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Firma EkoProd Sp. z o.o. posiada własny specjalistyczny sprzęt i doświadczonych pracowników, dzięki czemu jesteśmy jednym z większych producentów kruszyw w regionie.
żużel wielkopiecowy kwiecień 1992

Na bazie majątku huty Bobrek rozpoczęła działalność firma EkoProd specjalizująca się w obsłudze wywozów odpadów pohutniczych na składowisko oraz selektywnym składowaniu żużli: wielkopiecowego, martenowskiego oraz gruzu poremontowego. Działanie nowo powstałej spółki zintegrowane było z wydziałem transportu huty. W tym samym czasie miała miejsce: eksploatacja hałdy Lenc w Biskupicach (hałda wielkopiecowa w latach 1945-1980), a także eksploatacja hałdy Rubież (usypanej w latach 1945-1950) i hałdy Nowa. W stacjonarnym zakładzie przerobu hałd żużel hutniczy sortowany był na kruszywo i separowany był złom skrzepowy.
kruszywa naturalne Małopolska 1991

Przekształcenia własnościowe sprawiły, że podjęto decyzję o sprywatyzowaniu Wydziału Transportu Kolejowego oraz przerobu hałd Huty Bobrek.
 

Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość usług i dostęp do kilku źródeł żużlu wielkopiecowego i stalowniczego o różnorodnych parametrach to przyczyny naszego sukcesu. Sprawdź nasz ofertę kruszyw drogowych.

aktualności

ZAPYTANIE OFERTOWE

Dostawa Instalacji Pirozlizy Odpadów Gumowych i Zagospodarowania Jej Produktów

Święta 2015

Wszystkiego

najlepszego!

POLĄCZENIE SPÓŁEK

Ekoprod Sp. z o.o. i Ekosar Sp. z o.o. 

EkoProd - Rzetelna Firma